Kot je dejal član sveta KS Leskovec pri Krške Ivan Kranjčevič,se je pred leti ob neurju sprožil plaz za postajališčem in je celo postajališče (hiško) porinilo proti cesti. Žal kot je dejal ni na začetku bilo nobenega posluha ali reakcije glede obnovitve,zato so se odločili,da bodo sami to postajališče obnovili. Res je bilo veliko dela,saj so morali postajališče odstraniti,odvoziti odvečno zemljo,potem obzidati ali povišati zid za postajo (da je ne bi ponovno zasulo),poravnali ali zamenjali so okovje,zamenjali ter pobarvali leseni obod,zamenjali streho,prav tako pa so obnovili tudi betonski del postaje,ga malo povišali in naredili padec,da ne bo voda pritekala iz glavne ceste kot do sedaj. V času obnovitve pa se je odzvala tako občina kot KS in jim finančno priskočila na pomoč glede plačila materjala in strojnih ur, pri obnovi pa so sodelovali krajani Ivandola,Nemške Gore in Kobil. Tako kot so složno obnavljali,tako so tudi skupaj v petek 14. 6. v popoldanskih urah v slogi na objekt pritrdili znak za avtobusno postajo,kasneje pa so druženje nadaljevali na novo odprtem igrišču v Kobilah.

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija