V zadnjem tednu avgusta  smo izvedli obnovitveno kolonijo, za odrasle  na Pašmanu.

Tudi ta je bila svojevrstno doživetje, saj je del kolonije že predstavljala sama pot in vožnja do želenega cilja. S 4 kombiji smo se podali zgodaj zjutraj proti hrvaški. Na cilj smo prispeli proti poldnevu, sledila je namestitev, zvečer pa uvodni sestanek kako in na kakšen način bo kolonija potekala. Tudi odrasli so imeli delovno terapijo, kinezioterapijo, refleksno masažo stopal. Vodne aktivnosti, kot so supanje, vožnja z banano in tubo pa je lahko vsak preizkusil po svojih zmožnostih. Vožnja s čolnom je bila zelo prijetna, še bolj atraktivna pa jim je bila vožnja z vodnim skuterjem. Seveda pa so imeli na voljo tudi potapljanje. Vse aktivnosti so se odvijale vsak dan. Imeli so tudi izlet po okoliških krajih. Tudi pri pripravah obrokov so sodelovali vsi udeleženci. Namen kolonije je bil, da so udeleženci čim bolj samostojni pri aktivnostih, ki jih sami zmorejo, sicer so imeli  pomoč prostovoljcev ali osebnih asistentov. Nekateri so se tovrstne kolonije prvič udeležili. Vseskozi je naš cilj in naš interes, da  med sabo navezujejo stike, da se lahko tudi v lokalnem okolju srečujejo, družijo in so aktivni. Z osebno asistenco se je marsikomu kvaliteta življenja izboljšala, saj starši vsega ne moremo nadomestiti.

 

Društvo Sonček Posavje

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija