Svetovni dan cerebralne paralize je družbeno gibanje,katerega je cilj spregovoriti o cerebralni paralizi in težavah in izzivih,ki jih je le ta prinesla našim otrokom v vsakdanjem življenju.

Prav tako je tudi priložnost,da opozorimo na nujnost odpravljanja razlik med vsakodnevnimi okoliščinami in seveda realnimi zmožnosti oseb,ki živijo s posledicami CP. Dopoldan 6. oktobra smo letos pod geslom «Milijon razlogov« člani Društva Sonček Posavje,uporabniki  Centra Sonček Krško in učenke in učenci OŠ. Mihajla Rostoharja,podžupanja Ana Nuša Somrak,se sprehodili po občini Krško oz po Vidmu in tako z svojim pohodom opozarjali nase in na svoje težave v vsakdanjem življenju. Kot so zapisali v poslanici se zavzemajo ,da bi vse družine z otroki s CP in drugimi oviranostmi bile deležne ustrezne podpore in pomoči,vsi otroci imeli možnost obiskovati isti vrtec ter OŠ v domačem kraju,dostop na pločnike in trgovine (klančine)……Morda smo z tem pohodom privabili tudi mlade družine,da se nam pridružijo ,saj vemo kako težko je priznati,se sprijazniti z dejstvi,da ima vaš otrok cerebralno paralizo.             

 

Anton Hruševar

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija