V mesecu oktobru je  Društvo sonček Posavje izvedlo že večkratni pohod iz  Brestanice do  Senovega.

Tokratni pohod je potekal po na novo urejeni kolesarski poti,končal pa se je z domačimi  dobrotami iz krušne peči,katere so pripravili,ali spekli člani Turističnega društva Senovo. Res,da je prvotni pohod potekal po glavni cesti ali pločnikih,so se tokrat odločili ,da poteka po kolesarski poti in tako kot je dejala predsednica invalidnega društva Sonček Posavje Nataša Solomun ugotovili,da so vsi dovozi, klančine iz pločnika na cesto za vožnjo z invalidskimi vozički zelo primerni ,hkrati pa tudi za samostojnost invalidov po tej kolesarski poti. Pot ali druženje se je končala pred zunaj pozidano krušno pečjo na Senovem ,kjer so nas člani Turističnega društva Senovo pogostili z toplimi domačimi dobrotami,katere so spekli v njej. Po izjavi  Ivana Šturbeja,je to še edina peč na Senovem,ki je še ostala v nekdanji Uradniški koloniji na Senovem. Ko se je l. 1986 preselil na Senovo,je kot je dejal bila skoraj v razsulu,zato je poizkušal dobiti pomoč za obnovo pri nekdanjem direktorju rudnika,potem pri  nekdanji stanovanjski skupnosti , vendar brez uspeha. Mnogo kasneje l. 2007, pa je uspel dobiti pomoč in tako so skupaj z predsednikom Antonom Petrovičem in člani turističnega društva Senovo obnovili peč in tako je lahko Ivan začel peči v njej. Kasneje se mu je pridružil še Matjaž-Šeš (žal je pokojni),sedaj jo večina  uporablja Turistično društvo Senovo ob raznih prireditvah. Društvo za cerebralno paralizo Sonček Posavje se zahvaljuje tako Občini Krško, ki prepoznava naše potrebe ,Turističnemu društvu Senovo,ker so ob svetovnem dnevu cerebralne paralize,tako invalidnim članom Društva Sonček Posavje,kot vsem ostalim invalidom pomagali, da smo še bolj vidni,prepoznavni,nič drugačni od zdravih ljudi kljub prilagoditvam. V našem društvu se vseskozi trudimo, da smo čim bolj aktivni in s projektom» Mar nam je za skupnost« smo še našim članom nudili dodatne aktivne projekte.   

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija