Res, da je naše sončke v decembru obiskal Dedek Mraz, jih obdaril, hkrati pričaral decembrsko vzdušje, smo se odločili, da naše člane 22.12.2019 popeljemo še na ogled čokoladnice Zotter, ter na ogled predbožičnega Graza. 

Organizirali smo voden ogled tako, da je bilo že na samem avtobusu  vsem prisotnim predstavljena sama zgodovina in nastanek čokoladnice ter nadaljnji potek ogleda. Da naši sončki ne bi omagali, je pred ogledom čokoladnice sledil postanek za pijačo in malico z domačimi dobrotami,katere so pripravili za na pot: Aktiv Kmetic Bizeljsko,Matjaž Sotler,Društvo ljubiteljev suhomesnatih dobrot Leskovec pri Krškem,za starejše Vinarstvo Kerin,seveda pa tudi sami člani društva in Društvo Sonček Posavje .Po postanku smo nadaljevali do čokoladnice Zotter, kjer je po ogledu predstavitvenega filma, sledila pokušina preko štiristo vrst različnih okusov čokolad. Z okusom različnih čokolad v ustih smo nadaljevali pot do Gradca, kjer smo si na glavnem trgu lahko ogledali novoletne okrasitve, katedralo, predbožične stojnice, se okrepčali, žal pa zaradi toplega vremena ni bilo ledenih jaslic, za katere vsako leto porabijo okoli 50 ton ledu. Društvo Sonček Posavje se zahvaljuje vsem, ki so kakorkoli pomagali, da so naši člani doživeli  ali videli zopet nekaj novega,sladkega,se družili kljub deževnemu vremenu, članicam društva kmetic  Bizeljsko pa tudi hvala za čestitko in lepe želje.      

 

Društvo Sonček Posavje

 

KRAJEVNA SKUPNOST LSKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

07 49 05 130

© 2020 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. Anuška Motore s.p.