V nedeljo 17.06.2018 je Društvo Sonček Posavje s sofinanciranjem dogodka občine Krško organiziralo aktivni športni dan v okviru projekta »Občuti svobodo vode« na Borštu.

Povabili smo tudi goste iz Zagreba iz društva Planinarjenje i penjanje za osebe s invalidnostjo in Društvo Sonček Celje, skupaj pa se nas je zbralo 98 ter 10 izvajalcev. Vsi so bili zelo navdušeni nad našimi športnimi aktivnostmi, saj smo našim članom in vsem gostom omogočili supanje, čolnarjenje, vlekli smo jih tudi z desko po vodi, jih vozili s kajaki in čolni, nekateri pa so sami poskusili vodne radosti. Preživeli smo čudovit športni dan, se družili, navezovali prijateljske vezi, naredili nekaj za svoje zdravje, saj je gibanje življenje. Najpomembnejše je, da smo dokazali, da zmoremo tudi mi kljub drugačnosti izvajati športne aktivnosti s prilagoditvami in vsi smo bili presrečni in zadovoljni. Športne aktivnosti so tudi terapevtskega pomena, saj povsod delajo tako mišice in pridobivajo na ravnotežju. Težko je opisati iskrice sreče v njihovih očeh - slike povedo vse. Iskrena hvala vsem sodelujočim za čudovito preživeti dan in posebna zahvala občini Krško, da podpira naše projekte, za boljše aktivno življenje oseb z motnjami v razvoju.

 

Društvo Sonček Posavje

 

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija