V sredini meseca avgusta je Društvo Sonček Posavje izvajalo ZTK pri Zevniku na Čatežu.

V koloniji so se izvajale hipoterapije, plavanje v Čatežkih toplicah, skrbeli in negovali so konje in hkrati so spoznali tudi delo na kmetiji. Skupaj smo pripravili obroke, se učili osebne nege in higiene, skrbi zase, komuniciranja in se prilagajali glede na skupino. Na življenje se morajo tudi osebe s cerebralno paralizo in ostalimi motnjami v razvoju pripraviti na razne ovire, navaditi na druge ljudi,....Skupaj smo odšli tudi na izlete, ki smo jih prilagodili glede na njihovo oviranost. Z eno skupino smo izvedli pohod, vsi pa smo se skupaj zapeljali v Koprivnico na Mordrijane. Zanje je bilo to nepozabno doživetje, kajti za nekatere je bilo to prvič, da so bili na večernem žuru ob živi glasbi. Skratka imeli smo se lepo, vsi so bili srečni in zadovoljni in vseskozi so bili integrirani v normalno okolje. Iskrena hvala vsem prostovoljcem za pomoč pri izvedbi programa.     

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija