V soboto 22. junija, so v MČ Leskovec pri Krškem pod kozolcem Okrepčevalnice Arh,izvedli tradicionalno golažijado,katero se je udeležilo 12 ekip.

Pred pričetkom tekmovanja ali kuhe,sta tekmovalce pozdravila tako predsednik sveta MČ Jože Olovec, kot župan MO Krško Janez Kerin. Vsaki ekipi je poleg ostalega kar je prispevala Mestna četrt,župan prinesel še županovo vino. V spretnosti kuhanju golaža, so tokrat sodelovale naslednje ekipe: Senuše,Veliki Trn,Trška gora,Kobile,Veniše,Veliki Podlog,Spodnji Stari Grad,Mestna četrt Krško,Okrepčevalnica Arh,LD Veliki Trn-Studenec,Dročarji in Velika vas. Po oceni komisije,katera je ocenjevala izgled,okus,vonj in količino golaža,je najboljši golaž skuhala oz. zasedla 1. mesto ekipa Velike vasi,2. mesto je zasedla lanskoletna zmagovalna ekipa LD Veliki Trn-Studenec in 3. mesto Spodnji Stari Grad. Golažijado je povezoval Sevšek Miro, pokale pa sta podelila podžupan MČ Krško Janez Jože Olovec in koordinator kuhe Roman Logar. Naslednji dan,to je v nedeljo 23. Junija zvečer,pa so krajani MČ Leskovec pri Krškem,nadaljevali z prijetnem druženjem v Volovniku in po letu dni, ponovno na najdaljši dan v letu obudili staro tradicijo kresovanje. Po prižigu kresa ob 21. uri ,so druženje ob domači kapljici in kulinariki (klobase in pecivo),druženje nadaljevali pozno v noč.  

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija