Prvič v okviru krajevnega praznika Mestne četrti Leskovec pri Krškem ,je bilo v četrtek 14. junija izvedeno druženje krajanov ,kot je uvodoma predstavila vinska kustosinja Mojca, največje cvičkove vinski kleti,Klet Krško,katera se nahaja poleg  grada Šrajbarski turn.

Pod tako imenovanimi grajskimi oboki Šrabarskega turna vinske kleti,so bili v prvem delu  kleti (1770) postreženi z ohlajenimi mehurčki z penino iz sorte modra frankinja. Po penečem vinu,se je nadaljevala predstavitev in degustacija cvička,katerega letno ustekleničijo 70 tisoč steklenic,potem Turn  Prešerno (navezan naj bi bil na zgodbo o Prešernu),po pogostitvi z domačimi dobrotami,pa se je nadaljevala degustacija modre frankinje,rumenega muškata…. Predsednik sveta MČ Leskovec pri Krškem Jože Olovec je dejal,da bi želeli tu na tej lokaciji pri gradu Šrajbarski turn, pripraviti še več srečanj,prireditev in tudi tako opozoriti javnost ter pristojne na možnosti, ki nam jih ponuja grad s svojo zanimivo zgodovino povezano tudi s pesnikom Prešernom, ki je znal ceniti žlahtno kapljico s Turna. Degustacijo ali druženje je bilo glasbeno obarvano s pevkami Lastovke (KD Leskovec pri Krškem),katere so s svojim pevskim prispevkom, dodale poseben pečat druženju.  Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija