V Kulturnem domu Krško v organizaciji Zveze kulturnih društev Krško,krške Območne izpostave Javnega sklada kulturne dejavnosti in Mestne občine, so na proslavi v počastitev slovenskega kulturnega praznika so ob spremljavi Policijskega orkestra,ter po nagovoru župana Janeza Kerina in Damjana Kozoleta podelili 14 bronastih in štiri srebrne Prešernove plakete.

 

Bronaste plakete so prejeli: Kristina Virant Krmelj (KD Svoboda Brestanica),Milena Mraović (Društvo likovnikov Oko),Tone Troha (Big band Krško),Mateja Gračnik Miklav(kud Liber Krško),Gašper Rodman,Dimitrij Sobotič (DKD Svoboda) in Karmen Peme (DKD Svoboda Senovo),Eva Rolih,Jasmina Sanda in Klemen Štih (Društvo Mali Petelin,Mali Kamen), iz Kulturnega Društva Leskovec pri Krškem pa: Nina Babič – za vrsto odigranih likov v dramski sekciji, Slavica Koprivnik-za ustvarjalne in aktivno vlogo ter mentorstvo v ročnodelski sekciji,Anton Hruševar-za fotografsko in video dokumentacijo prireditev v društvih v Posavju in Gašper Marinčič-za tehnične izvedbe v KD Leskovec pri Krškem. Srebrne Prešernove plakete pa so prejeli:Uroš Brezovšek(KD Svoboda Brestanica9,Branka Benje (Društvo likovnikov Oko),Marjan Starc (Big band Krško) in Rok Sanda (Društvo Mali Petelin,Mali Kamen).Svečano podelitev,ter uradni del je povezovala Petra Rep Bunetič.   

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija