V Kobilah,so tokrat za popestritev na pobudo in investicijsko pomoč Mestne Četrti Leskovec pri Krškem na igrišču v Kobilah, pretekli vikend izvedli prvo tekmovanje v kuhanju bograča.

V spretnosti kuhanja so se pomerile ekipa iz Kobil,Senuš,Ravni in Velikega Trna-Dolce. Pri bograču je pomembno,da se poleg začimb,krompirja,uporabi za pripravo tri vrste mesa. Od govedine naj bi bil bočnik,divjačinski je lahko srna,jelen ali divji prašič,ter svinjina-pleče ali stegno. Tudi tokrat so imeli sodniki pri ocenjevanju  (ocenjevali so barvo in gostoto,aromo in ukus)dokaj zahtevno delo,saj so bili vsi okusni za malenkost pa je izstopal bograč Velikega TrnaDolc. Od predsednika sveta MČ Leskovec pri Krške Jožeta Olovca,so kot zmagovalna ekipa prejeli pokal,ostale ekipe pa kolajne z znakom deteljice. Po podelitvi in poizskušini  tako zmagovalnega (kateri se je hitro pojedel)kot ostalih bogračev,se je predsednik zahvalil vsem za trud in sodelovanje,prisotne pa povabil na naslednjo bogračijado v leto 2024. Naslednje leto želijo takšno prireditev izvesti kot srečanje štirih krajevnih skupnost: Senuš,Velikega Trna,Gore in Leskovca pri Krškem,izvedli pa jo bi v maju ali avgustu. 

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija