Ob prazniku Mestne četrti Leskovec pri Krškem, so v nedeljo 4. Julija skupaj s  pohodom izpred leskovške farne cerkve  izvedli na igrišču v Kobilah tudi srečanje krajanov, za popestritev pa še kmečke igre.

Kot je dejala Barbara Stipič, so se letos odločili ,da s skupnimi  močmi vaščanov in MČ Leskovec pri Krškem, izvedejo  poleg srečanja ali druženja tudi kmečke igre. Na povabilo so se odzvali tudi krajani ali ekipe iz sosednjih vasi. Vse štiri  ekipe so tekmovale v ruženju koruze,žaganju hloda,lokostrelstvu,pobiranje jabolk iz vedra polnega vode in vlečenje vrvi. V skupnem seštevku točk, je zmagala oz 1. mesto zasedla ekipa  Ravni, 2. mesto Ivandol, 3. mesto »Grl power« in 4. mesto Brezovska Gora. Po nagovoru predsednika Mestne četrti in podelitvi nagrada so  nadaljevali druženje ob domači kmečki hrani ter pijači. Celotne igre je povezoval Damjan Pavlin, njihov namen pa je,da naslednje leto naredijo srečanje,druženje ali tekmovanje še v večjem obsegu.     

 

Anton Hruševar 

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija