Tako kot v preteklem letu, je tudi letos Društvo DLSD skupaj z Centrom za podjetništvo in turizem Krško na zgornji etaži Tržnice Videm, 6. maja pripravilo ali izvedlo deveto leskovško salamijado, ter hkrati obeležilo tudi deseto obletnico obstoja društva.

Ocenjevalno komisijo katera je 25. aprila v prostorih večnamenskega doma v Leskovcu pri Krškem ocenjevala 45 vzorcev salam in 17 vzorcev špehovk so sestavljali: Drago Košak, Braco Miroševič, Štefan Kiler, Andrej Košak, Dušan Lipej in Peter Verstovšek. Letos je po oceni sodnikov, ocenjevali so vonj, zunanji izgled, prerez in seveda okus, prinesel najboljši vzorec salame in tako prejel zlato medaljo za 1. mesto Janez Lenart-Škocjan, 2. mesto Janez Peterlin - Šmarješke toplice in 3. mesto družina Tomažič - Novo mesto. Sam zmagovalec pravi, da ni nobena skrivnost kaj je bilo v zmagovalni salami- svinjina, govedina,špeh, pri začimbah pa je dal notri sol, česen, poper, včasih pa si privošči, malo ingverja ali pa muškata. Pri špehovkah je priznanje 1. mesto prejel Stanislav Pflege - Mrtvice,2. mesto Peter Kralj - Brezovica in 3. mesto Vida Petkovšek- Leskovec pri Krškem. Podeljeno je bilo tudi priznanje za najboljšega lokalnega salamarja, prejel pa ga je Rudi Vrščaj. Priznanja sta podeljevala predsednik društva Jože Petkovšek in povezovalka salamijade Nina Župevc,da pa je prireditev bila še bolj svečana ali glasbeno obarvana, pa je poskrbel ansambel Šentjanci.  

 

Anton Hruševar 

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija