V petek 3. Marca, je DLSD v prostorih večnamenske dvorane v Leskovcu pri Krškem izvedlo občni zbor,kje je bilo prisotnim članom  predstavljeno lansko delovanje društva,ter plan za letošnje leto. Po branju poročil,je sledilo poročilo predsednika društva Jožeta Petkovška za leto 2022 in plan dela za 2023.

V lanskem letu so tako po sestankih upravnega odbora izvedli tradicionalne koline,potem so izvedli društveni pohod,predstavili so se na občinskem prazniku v Krškem,na tržnici so izvedli salamiado,sodeloval so pri snemanju filma itd..Po planu za letošnje leto,pa so izvedli že tradicionalne koline na star način,udeležili se bojo prireditve Jožeki kuhajo golaž,namen imajo sodelovati na občinskih ter krajevnih praznikih,potem imajo namen izvesti Salamiado,katera bi bila 6. maja prav tako na tržnici na Vidmu.Izvedli bodo strokovne ekskurzijo in razna predavanja,skratka njihov namen je sodelovati z mediji za večjo prepoznavnost in seveda ohranjati ohranjati kulturno dediščino za mlajše rodove. Po končanem zboru, se je ob domači kmečki hrani in pijači nadaljevalo druženje,kjer so si izmenjavali mnenja kako najboljše izdelati domače mesnate izdelke. 

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2023 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija