V soboto, 12. 11. 2022, je potekalo že tradicionalno praznovanje ob godu sv. Martina in prazniku vinogradov, ki so ga v leskovški osnovni šoli pripravili člani KD Leskovec pri Krškem.

S prireditvijo so obudili nove in stare običaje ter pripravili program, ki je zopet nasmejal številčno leskovško publiko. Letošnji scenarij je napisal Matija Gorenc, v skečih pa so nas nasmejali: Mirjana Marinčič, Filip Černelč, Gregor Lekše, Bojan Kolman in Maja Marinčič. Celoten večer so popestrili tudi glasbeni gostje, in sicer Pevke ljudskih pesmi Lastovke pod vodstvom Damjane Mlakar, Klara in Zvone Baškovč ter Ansambel Občutek. Da pa se je vino iz grešnega in nečistega spremenilo v čisto pravo vino, pa je tradicionalno poskrbel z blagoslovom župnik Ludvik Žagar

 

KD Leskovec pri Krškem   

Foto : Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2023 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija