V nedeljo 24. julija, so na igrišču v Kobilah izvedli kot ga je poimenoval pobudnik turnirja Janez  Torinek župnik na Vidmu » Marijanski nogometni turnir«.

Ker je tudi sam član nogometnega kluba, kjer igrajo slovenski duhovniki iz cele Slovenije, je bila njegova prvotna ideja,da bi organiziral turnir, katerega bi se udeležili klubi iz vseh sedmih župnij kjer je prej maševal, vendar  se je odločil, da za sedaj organizira manjši turnir, kasneje pa bo mogoče, če mu bo uspelo,ga organizirati v večjem obsegu. Kot je še dejal, je bil 18 let v Posavju in sicer je bil tri leta kaplan v Brestanici, pet let je bil v Artičah in Sromljah,potem devet let na Senovem in Koprivnici, eno leto pa je župnik na Vidmu v Krškem. Sedaj odhaja v domače kraje v Šaleško dolino v Velenje in je želel, ker so v Posavju že odigrali kakšno tekmo  nazadnje na Senovem, da pred odhodom organizira turnir, katerega se je udeležila ekipa iz Senovega in ekipe Kevder  boysi. Po končanem tekmovanju je župnik  kapetanom ekip, ter Jožetu Olovcu  v zahvalo za sodelovanje podelil še cerkvene svetinice (naslednjič naj bi podelil lesene kipce Marije), hkrati pa se je še zahvalili tako kuharjem kot Jožetu (oz. stranki SDS) za pogostitev.     

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija