Tudi letos so na svečani seji KS Leskovec pri Krškem,katera je bila 31. maja v leskovški OŠ podelil priznanja tako društvom kot posameznim krajanom.

Po uvodnem govoru predsednika Sveta KS Jožeta Olovca,kateri je prisotnim predstavil vse dosedanje obnove v KS od cest do pešpoti,potem igrišča,pričela pa se je tudi obnova ter dograditev gasilskega doma,kjer bo urejena tudi večnamenska dvorana,zato upa,da bo naslednja svečana seja že v novi dvorani. Tako kot pretekla leta,se je svečane seje udeležila tudi direktorica občinske uprave Melita Stopar,katera pa je prisotne seznanila z obnove občinskih cest,kolesarskih stez katera potekajo tudi KS Leskovec pri Krškem. Po glasbeno pevskem nastopu učencev OŠ,je sledila podelitev jubilejnih priznanj,katera sta podelila predsednik KS Jože Olovec in direktorica občinske uprave Melita Stopar. Za 10 let uspešnega  delovanja je priznanje prejelo Športno društvo Plavalček in Društvo ljubiteljev suhomesnatih dobrot Leskovec,za 20 let delovanja-Klub borilnih veščin Dren,za 30 let delovanja KO Društvo izgnancev Slovenije Leskovec,za 40 let delovanja podjetje Hidex d.o.o.,za 130 let delovanja pa je prejelo Prostovoljno gasilsko društvo Leskovec pri Krškem. Bronasta priznanja  so prejeli: Matej Božič iz Selc predvsem za požrtvovalno delo pri izgradnji,načrtovanju,povezovanju krajanov in nabiranju donatorjev za izgradnjo  igrišče v Selcah. Stanislav Arh za delo v Svetu KS Leskovec pri Krškem in za aktivno delo v Turističnem društvu Velika vas,Anton Hruševar za dolgoletno delovanje v Kulturnem društvu Leskovec pri Krškem,ter v Društvu Sonček Posavje in Tatjana Lapuh katera se z športom invalidov ukvarja že od leta 2010,leta 2012 pa je ustanovila Športno društvo Plavalček,hkrati pa je tudi organizatorka Paraolimpijskih športnih dnevov. Slovesnost je bila popestrena tako z pevskimi nastopi Otroškega pevskega zbora OŠ Leskovec pod mentorstvo Tamare Vardič in glasbeni spremljavi Klavdije Mirt,pozavnista iz Glasbene šole Krško Jaka Sotoška,Aljaža Pirca in Francija Arha pa je na klavirju spremljal Martin Šušteršič. Slavnostno sejo in podelitev je povezovala Mirjana Marinčič. 

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija