Kot že mnogo let pred tem, smo se v Leskovcu, oddolžili spominu na vse tiste, ki jih ni več med nami.

Tako smo, na predvečer praznika Vseh svetih, se poklonili spominu pred spomenikom nepozabnim padlim v Veliki vojni, na katerem so vpisana imena 113 krajanov, ki so za vedno ostali v tuji zemlji. Poklonili smo se tudi pri spomeniku Milki Kerin in seveda tudi pri spominski plošči, na gasilskem domu,na kateri so vklesana imena 14 tih borcev padlih v 2. svetovni vojni. Delegacija krajanov, ki so jo  predstavljali večinoma naši mlajši predstavniki, je na koncu prižgala svečko pred znamenjem, pred križem, na pokopališču v spomin na vse umrle farane. Na njihovih »ramenih« stojimo mi!   

 

KS Leskovec pri Krškem 

Foto: Anton Hruševar

 

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

07 49 05 130

© 2021 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. Anuška Motore s.p.