V petek 20. Avgusta, so v cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem na tretjem AGV večeru nastopili Trio Stretto v sestavi, Saše Siter-vokal, Kristian Ilič-violina in Estera Cetin-klavir in orgle.

 

Saša Siter je prve glasbene izkušnje pridobivala že kot majhna deklica v glasbeni šoli Zagorje,po končani nižji glasbeni šoli iz violine in klavirja,pa je prepevala v zboru in vokalni skupini. Šolanje je nadaljevala na Srednji  glasbeni in baletni šoli v Ljubljani in je tako poleg končane glasbene pedagogike na Akademiji za glasbo v Ljubljani zaključila z nižjo in srednjo glasbeno šolanje iz solopetja. Zadnja leta sodeluje z komornim zborom Dekori,svojo ljubezen do petja pa prenaša na učence v  okviru pedagoškega dela v Glasbeni šoli Krško. Kristian Ilič je z glasbenim izobraževanjem pričel na Glasbeni šoli Sežana,nadaljeval  pa na Umetniški gimnaziji Koper ter na Srednji glasbeni in baletni šoli Ljubljana. Leta 2011 je diplomiral na Akademiji za glasbo v Ljubljani,prejel pa je tudi 3. nagrado na državnem tekmovanju,izvedel je samostojni recital v Sežani in Ljubljani,bil je  član mladinskega simfoničnega orkestra EUYO,s katerim je koncentriral v Luksemburgu. S strani Akademije za glasbo je bil izbran za udeležbo na mednarodni poletni šoli v Semmeringu v Avstriji. Bil je tudi honorarni sodelavec  v simfoničnemu orkestru RTV Slovenija in v Operi  Ljubljana,leta 2010 pa se je zaposlil na Glasbeni šoli Krško,kjer poučuje violino in vodi godalni orkester,ter simfonični orkester GŠ Krško. Estera Cetin je bila sprva učenka GŠ Krško, nadaljevala pa je z izobraževanjem na Srednji glasbeni  in baletni šoli v Ljubljani,kasneje pa na Akademiji  za glasbo v Ljubljani. Študij je zaključila pri svetovno priznanem madžarskem  profesorju Laszlu Barenyeyu, kot pianistka redno nastopa različnih zasedbah,kot korepetitorka in profesorica pa deluje na GŠ Krško že 20 let. Anin glasbeni večer je povezovala Mirjana Marinčič.          

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2023 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija