Res, da so in smo krajani Leskovca pri Krškem v torkovem večeru imeli veliko dela glede neurja in reševali posledice skupaj z gasilci pozno v noč, to ni bila ovira, da ne bi nepridipravi stopili tudi to noč (po 24 uri )na delo.

Kot je dejala starejša oškodovanka Puntar Marija,je noči iz torka na sredo,približno ob drugi uri zjutraj zaslišala ropot v dnevni sobi ali kuhinji. Ko je prišla v dotične prostore je zagledala dva bolj močna zamaskirana neznanca (tako obraz kot roke),katera nista nič govorila,ali ji bi grozila. Eden izmed njih se je postavil pred njo in jo samo gledal,drugi pa se je odpravi do omare in iz spodnjega predala vzel denarnico. Iz denarnice ji je vzel njene prihranke,odložil denarnico na mizo in potem sta  skupaj brez besed zapustila oškodovankino stanovanje. Zanimivo je,da nista odpirala nobene druge omarice,predalov,se med sabo nič pogovarjala,ko pa je oškodovanka hotela pogledati s kom sta se odpeljala,pa je ugotovila,da sta jo od zunaj zaklenila,da ni mogla priti iz hiše. Čeprav je hiša v strnjenem naselju tudi to ni ovira za nepridiprave,verjetno pa sta jo že dalj časa opazovala,da sta vedela kje zunanji ključ,kateri je bil skrit v posebnem prostoru zunaj stavbe. Po neuradnih podatkih so jim v četrtek bili že na sledi,če jih že niso ujeli.    

 

Anton Hruševar

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

07 49 05 130

© 2021 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. Anuška Motore s.p.