V pete 24. junija,so v Leskovcu pri Krškem ob krajevnem prazniku v dopoldanskem času skupaj z predsednikom sveta KS Leskovec pri Krškem z položitvijo venca, obeležili spomin padlim v prvi svetovni vojni, ter vsem izgnancem kateri so umrli v tujini, hkrati pa tudi v spomin na vrnitev izseljencev po drugi svetovni vojni.

 

Na slavnostni seji v večnamenski dvorani gasilnega doma pa so bila podeljena srebrna ter bronasta krajevna priznanja,katera je podelil predsednik KS Jože Olovec. Bronasta krajevna priznanja KS so letos prejeli: Alojz Kerin iz Selc (za večletno opravljanje funkcije svetnika),Jože Petkovšek iz Leskovca pri Krškem (za prizadevno delo in vodenje Društva ljubiteljev suhomesnatih dobrot,ki je po številnih dejavnostih postalo prepoznavno tako doma kot v tujini).Srebrna priznanja so prejeli:Marta Bosina iz Leskovca pri Krškem (za dolgoletno delovanje na društvenem ter humanitarnem področju) in Stanislav Žičkar (za večletno delovanje v PGD Leskovec pri Krškem. Vse prisotne so poleg predsednika sveta KS v imenu leskovške Krajevne organizacije DIS 1941-1945 nagovorili še Zdenka Žičkar,potem direktorica krške občinske uprave Melita Čopar in predsednik KD Leskovec pri Krškem Janez Kerin. Kulturni program ali slavnostno sejo je povezovala Mirjana Marinčič,nastopili pa so z literarnim nastopom Mojca Pacek, vokalist Krištof Račič,citrarka Timeja Ogorevc Račič in violinistka Živa Letnar.      

 

Anton Hruševar

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

07 49 05 130

© 2021 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. Anuška Motore s.p.