Pretekli teden,je tudi Društvo Sonček Posavje izvedlo Občni zbor,kateri je potekal na sedežu društva v Leskovcu pri Krškem.

Po izvolitvi delavnega predsedstva,zapisnikarja,overovatelja zapisnika ter vertfikacijske komisije, so se poleg podanih poročil, izvedle tudi volitve članov v organe Društva za novo mandatno obdobje,saj je dosedanjim članom potekel štiriletni mandat. Zbor članov se je soglasno strinjal z dvigom rok (glasovanjem) ,da naslednje štiriletno mandatno obdobje,Društvo Sonček Posavje še naprej vodita dosedanja predsednica Nataša Solomun in podpredsednik Anton Hruševar,hkrati pa so bili izvoljeni tudi novi (stari člani)v ostale organe društva. Po podanem poročilu predsednice za lansko letno je razvidno,da je bilo Društvo Sonček Posavje skozi celo leto zelo aktivno,saj so poleg Zdravstveno terapevtskih kolonij(Kranjska gor,Pašman, in Zevnik Čatež), izvajali tudi naslednje programe: plavanje po Hallwick metodi,terapevtsko jezdenje in aktivno preživljanje prostega časa,počitniško varstvo,program športa- Bowling s prilagojeno spustno stezo,osebno asistenco in .. Na zboru so bile podane še programske usmeritve za leto 2018,v katerih so zajeti vsi osnovni cilji društva,razporejeni po področjih in programih,seveda pa je še vedno prioriteta društva predvsem skrb za člane,ki imajo motnje v razvoju in njihove sorojence,da jim omogočajo čim več aktivnosti,do katerih so zaradi bolezni prikrajšani v vsakdanjem življenju. Tudi v letošnjem letu načrtujemo izobraževanje za starše,tehniko sproščanja za starše otrok z motnjami v razvoju,dajanje novega znanja in izkušenj,spoznavanje novih pripomočkov,nove zakonodaje,hkrati pa se bomo skozi celo leto trudili,da z delom in programi dokažemo,da obstajamo, postanemo še bolj prepoznavni,ter ,da z pomočjo donacij in prostovoljne pomoči, izpeljemo programe po zastavljenih ciljih.

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija