krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko
Petek, 19 Julij 2019 08:08


SONČKOVA KOLONIJA NA PAŠMANU    

Društvo Sonček Posavje je konec junija tudi letos organiziralo zdravstveno terapevtsko kolonijo na Pašmanu.

Program je zajemal razbremenitev družin vsakodnevnih skrbi in jim omogoča, da se posvetijo sebi in svojemu otroku z motnjami v razvoju, vzpostaviti dobro interekcijo in komunikacijo  med terapevti in družino, navezujejo stike, integracija in inkluzija otrok z motnjami v razvoju, okrepitev zdravja, učenje rekreativnih in sprostitvenih dejavnosti in… Naši Posavski sončki so tako imeli vsakodnevne terapije, vožnje z banano, vodnim skuterjem,  čolnom, supanje tako sede, kot samostojno, plavanje v morju, igre  v vodi, predavanje, druženje, sprostitvene aktivnosti,  ..... S pomočjo prostovoljcev smo sledili vsem zastavljenim ciljem in v ZTK so smo tudi letos poleg terapij velik poudarek dajali vodnim aktivnostim, ki so prav tako terapevtskega pomena na bolj prijeten - zabaven način, saj pri vseh vodnih aktivnostih največ delamo ravno na prenosu teže in lovljenju ravnotežja. Iskrena hvala osebju iz Vile Lavande - Marjanu in  Alešu  za soustvarjanje kvalitetno preživetih dni v zdravstveno terapevtski koloniji.  Društvo Sonček Posavje

 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem