krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko
Petek, 21 Junij 2019 09:50


1. ANIN GLASBENI VEČER 

V sredo je KD Leskovec pri Krškem v sodelovanju z župnijo Leskovec pri Krškem,začelo z sklopom »Anini glasbeni večeri«,kateri se  izvajajo že 17 let.

Letos so prvi Anini večer pričeli s člani Kvarteta kontrabasov Slovenske filharmonije v sestavi : Mateja Muren Zorko,Grega Rus,Maksim Bogdan in Blaž Zupan. Sam kvartet kontrabasov Slovenske filharmonije je bil ustanovljen leta 1999,letos pa kot so dejali so ga malo pomladili in tako pripravili nov program,ki zajema različne glasbene zvrsti. Njihov cilj ali namen je tudi,da bi kontrabas predstavili kot solistično glasbilo,katerega učenje že nekaj časa izvajajo tudi na nižjih glasbenih šolah po Sloveniji,hkrati pa se trudijo ,da bi »to veliko okorno violino« predstavili ne samo kot spremljevalno ritmično orodje, ampak kot instrument s prijetno božajočim basovskim tonom. Ob koncu koncerta katerega je povezoval Filip Černelič, se je predsednik KD Janez Kerin zahvalil nastopajočim za  čudovit glasbeni večer,jim podelil simbolična darila,vsi navzoči pa so se pred cerkvijo lahko pogostili z domačimi dobrotami in domačo kapljico vinarstva Kerin in Janka Žarna.   

Anton Hruševar
 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem