krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko
Četrtek, 20 Junij 2019 09:18


OBNOVITEV IN OTVORITEV AVTOBUSNE POSTAJE V IVANDOLU    

V Ivandolu so zaradi varnosti  tako otrok kot krajanov, v preteklih mesecih začeli z obnovo avtobusnega postajališča katerega so prav tako sedaj že starejši krajani postavili z prostovoljnim delom nekje 1987 leta. Kot je dejal član sveta KS Leskovec pri Krške Ivan Kranjčevič,se je pred leti ob neurju sprožil plaz za postajališčem in je celo postajališče (hiško) porinilo proti cesti.

Žal kot je dejal  ni na začetku bilo nobenega posluha ali reakcije glede obnovitve,zato so se odločili,da bodo sami  to postajališče obnovili. Res je bilo veliko  dela,saj so morali postajališče odstraniti,odvoziti odvečno zemljo,potem obzidati ali povišati zid za postajo (da je ne bi ponovno zasulo),poravnali ali zamenjali so okovje,zamenjali ter pobarvali leseni obod,zamenjali streho,prav tako pa so obnovili tudi betonski del postaje,ga malo povišali in naredili padec,da ne bo voda pritekala iz glavne ceste kot do sedaj. V času obnovitve pa se je odzvala tako občina kot KS in jim finančno priskočila na pomoč glede plačila  materjala in strojnih ur, pri obnovi pa so sodelovali krajani Ivandola,Nemške Gore in Kobil. Tako kot so složno obnavljali,tako so tudi skupaj v petek 14. 6. v popoldanskih urah v slogi na objekt pritrdili znak za avtobusno postajo,kasneje pa so druženje nadaljevali na novo odprtem igrišču v Kobilah.   

Anton Hruševar
 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem