krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko

DRUŠTVO SONČEK POSAVJE PREJELO POTAPLJAŠKO OPREMO


Res,da je moto ali poslanstvo gasilcev pomagati ljudem v stiski,so se tokrat odločili,da na pomoč ne priskočijo le takrat ko zagori ali je nesreča,temveč,da bodo pomagali Društvu Sonček Posavje,oz otrokom z CP in drugimi motnjami v razvoju. Po izjavi vodje gasilske operativne enote Krško Aleža Stoparja,so na PGE Krško,že dalj časa razmišljali,da bi letos naredili nekaj humanitarnega in je tako padla zamisel,da bi z prodajo koledarjev kupili invalidski voziček,vendar,ko so zvedeli koliko stane,niso bili sigurni,če bodo toliko nabrali. Po pogovoru z predsednico Društva Sonček Posavje Natašo Solomun,so se odločili,da bodo raje pomagali pri nabavi potapljaške opreme za društvo,če pa se bo dovolj nabralo,pa jo bodo oni kupili. V svojih vrstah so izbrali dvanajst gasilcev ali modelov,se povezali z fotografom Mitjo Mladkovičem in tako v zapuščenih prostorih podjetja Videm Krško izbrali ozadje za koledar in ga dali natisniti v 300 izvodih. Ker je teh 300 koledarjev pošlo v treh dneh,so dali natisniti še tristo, katere pa so prodali v štirinajstih dneh,zato so jih dali natisniti še 150. Z tako uspešno prodajo koledarjev, je PGE Krško uspelo nabrati toliko denarja,da so po plačilu fotografa,tiska, namesto ene potapljaške opreme kupili dve kompletni opremi z plavutkami,jeklenkami, kompenzatorjem,skratka vse kar se rabi za potapljanje. Ker pa je Društvo Sonček Posavje letos pričakalo dedka Mraza v Prostorih PGE Krško,jim je vodja gasilske enote to opremo tudi svečano predal,hkrati pa še bon v vrednosti 1000e. Predaja opreme ob navzočnosti župana Občine Krško mag. Mirana Stanka,dedka Mraza,je bil popestren še z glasbenim nastopom Ajde Brilej,Maše Dornik,Habinc Filipa in Viktorije Hruševar. Društvo Sonček Posavje se zahvaljuje Aktivu kmetic Bizeljsko, nastopajočim,vsem,ki so pomagali pri izpeljavi sobotnega dedka Mraza,še posebej pa PGE Krško za njihovo humanitarno delo,saj ima društvo sedaj svojo potapljaško opremo,katero bodo koristili naslednje leto tako na morju kot tudi v bazenih.

Anton Hruševar

Foto: Franci Slivšek 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem