krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko

SONČKI Z NOVIM VOZIČKOM


Tako kot v preteklih letih,tudi v letošnjem letu Društvo Sonček Posavje veliko razmišlja,kako bi izvedlo čim več novih projektov glede gibalne oviranosti, se družili in tako polepšali dneve otrokom, mladostnikom,odraslim osebam z motnjami v razvoju, kot tudi sorojencem in seveda staršem. V soboto 8. Julija, so tako na mirni lokaciji ob Krki (Boršt), izvedli aktivni športni dan k vodnim aktivnostim po meri invalidov, kateri je potekal v sklopu projekta Občuti svobodo vode in v sodelovanju s SUP Čatež. Na jezeru je bil preizkušen tudi nov prilagojen sončkov voziček za spust v vodo,ki se lahko uporablja tudi v bazenih ali pa na morju. Na aktivni športni dan so se odzvali povabilu tudi novomeški člani Društva Sonček in tako tudi oni preizkusili voziček,ki omogoča lažji spust v vodo in tudi samostojno plavanje. Sobotno druženje je bilo ponovno ob plavanju,deskanju, (tako samostojno kot z vozičkom),pikniku,izvedeno v prijetnem vzdušju, zopet pa so si vsi prisotni ob izmenjavi mnenj, nabrali nekaj novosti ali znanj.


Anton Hruševar


 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem