krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko
Sreda, 12 Julij 2017 06:21

DRUGI ANIN GLASBENI VEČER


V cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem se je v soboto, 8.7.2017 odvil drugi Anin glasbeni večer. Na violini se je predstavila mlada sevniška violinistka Ana Močnik,katera je z letošnjim letom zaključila nižjo glasbeno šolo violine pri prof. Mateji Ratajc Kragelnik. Leta 2014 se je udeležila mednarodnega tekmovanja Svirel,kjer je prejela zlato plaketo,na superfinalih 2016 in2017, pa si je priigrala zlati priznanji. S korepetitorko Špelo Troha,katera se je začela učiti klavir v Glasbeni šoli Krško in kasneje v Glasbeni šolo Brežice, sta izvedli zanimivim programom in z interpretiranjem navdušili obiskovalce koncerta. Korepetitorka Špela Troha,je v letu 2015 v okviru Erasmus programa študirala na Dunaju, januarja 2016,pa je z odliko in posebno pohvalo zaključila magistrski študij klavirja na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Za popestritev koncerta so kot gostje nastopile članice Godalnega kvarteta Glasbena šole Sevnica: Ana Močnik in Ema Štigl na violini, Mateja Ratajc Kragelnik na violi in Tinkara Jene na violončelu. Koncert je povezovala Manca Marinčič.

Anton Hruševar

 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem