krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko

DRUGA ZTK DRUŠTVA SONČEK POSAVJE


Društvo Sonček Posavje, je konec junija organiziralo zdravstveno terapevtsko kolonijo na Pašmanu. Program je zajemal razbremenitev družin vsakodnevnih skrbi in jim omogočal, da se posvetijo sebi in svojemu otroku z motnjami v razvoju, vzpostaviti dobro interekcijo in komunikacijo med terapevti in družino, navezati prijateljske, trajne stike med družinami, integracija in inkluzija otrok z motnjami v razvoju, okrepitev zdravja, med ostalimi tudi učenje rekreativnih in sprostitvenih dejavnosti. Posavski sončki so tako imeli vsakodnevno terapije, vožnje s tubo, banano, vodnim skuterjem, barko, supanje tako sede, kot samostojno, vožnje s štirikolesnikom, plavanje v morju, igre v vodi, predavanje, druženje, sprostitvene aktivnosti, ..... S pomočjo prostovoljcev so sledili vsem zastavljenim ciljem,prav tako,pa so skoraj vsi prvič poskusili vodne športe, ki so nekako tudi terapevtskega pomena,saj se pri vseh vodnih aktivnostih največ dela ravno na prenosu teže in lovljenju ravnotežja. Društvo Sonček Posavje, se zahvaljuje osebju iz Vile Lavande - Marjanu, Dejanu, Alešu in Borisu, za soustvarjanje kvalitetno preživetih dni v zdravstveno terapevtski koloniji.

Anton Hruševar

 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem