krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko

3. LESKOVŠKA GOLAŽIJADA


V času krajevnega praznika KS Leskovec pri Krškem,je bila v soboto 3. junija pod kozolcem in šotorom Okrepčevalnice Arh,izvedena 3. leskovška golažijada,na kateri je sodelovalo deset ekip krajevnih skupnosti občine Krško. Na golažijadi ali tekmovanju v kuhanju najboljšega golaža, so se pomerili dve ekipi iz KS Leskovec pri Krškem,motoristi DLM Matija Gubec,KS Dolenja vas,dve ekipi iz KS Senuše,KS Spodnji Stari Grad,KS Rožno Presladol in ekipa iz KS Velikega Podloga. Komisija v sestavi Mira Sevška,Čepin Andreja in Arh Stanislava je pri pokušini golaža ocenjevala gostoto golaža,kuhanost mesa,začinjenost in izvirnost jedi, ter ustreznost okusa in sestavin. Najboljši golaž in seveda tudi priznanje ter darilo,katero je podelila podžupanja občine Krško Ana Nuša Somrak, je prejela ekipa KS Veliki Podlog,drugo mesto ekipa KS Dolenja vas in tretje mesto je zasedla ekipa iz KS Senuše. Prireditev je obiskal tudi župan občine Krško mag. Miran Stanko,kateri je po pogovoru z tekmovalci ugotovil,da tekmovalci ali ekipe niso prišli v duhu tekmovanja,ampak v duhu druženja med krajani ali krajevnimi skupnostmi. Večerno druženje je bilo glasbeno obarvano z ansamblom Gala Kvintet, da je golažijada potekala nemoteno je bil odgovoren podpredsednik KS Leskovec pri Krškem Roman Logar, prireditev pa je povezoval Miro Sevšek.

Anton Hruševar 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem