krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko

KRESOVANJE V KS LESKOVEC PRI KRŠKEM


Pretekli teden so tudi v Žadovinku in Leskovcu pri Krškem za prvomajske praznike zakurili krese. Sami vaščani Žadovinka so dejali,da celo leto zbirajo odpadno vejevje ali les,ga zvozijo na konec vasi in ga potem v noči pred 1. majem zakurijo,ter tako izvedejo skupinsko veselico ali druženje. Takšno druženje ali kresovanje v slogi izvajajo že 15 let. Pred kresovanjem se dogovorijo glede sodelovanja,vse stroške ki nastanejo ob takšnem druženju si enakopravno razdelijo in tako druženje poteka do jutranjih ur. Seveda pa ni bil kres samo v Žadovinku temveč tudi travniku blizu žage,kjer so enega zakurili mladi Leskovčani blizu njih pa še starejši Leskovčani.


Anton Hruševar
 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem