krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko

JOŽETI KUHALI V GOSTILNI ŠEMPETER


V nedeljo so se na svoj god ponovno tako kot v preteklih letih zbrali pod šotorom v Bistrici ob Sotli Jožeti in Jožice, kjer so ob prijetnem druženju pokazali svoje kuharske sposobnosti.Letos se je tekmovanja udeležila tudi DLSD iz Leskovca pri Krškem,kjer so prejeli zlato kuhanco,ter tretjo nagrado za izvirnost,srebrno kuhanco pa TV ekipa. Pred gostilno Šempeter se je na tekmovanju zbralo 17 ekip,vsaka izmed njih pa je poizkušala skuhati najboljši golaž in prikazati najlepšo izvirnost. Tako kot lani se je tudi letos prijavilo nekaj novih udeležencev,nekaj pa je bilo stalnih,vendar to ni pomenilo,da ne bi druženje ali tekmovanje potekalo veselo,hkrati pa je tudi vsaka skupina zopet s sabo prinesla nove kulinarične dobrote in okuse,kar pa naj bi,kot je že večkrat povedal Srečko Kunst tudi namen. Res,kot je še dejal,je veliko dela z pripravami ali izpeljavo le tega,vendar je namen dosežen,saj je praznik ali Jožeti kuhajo, vsako leto v večjem obsegu. Letos je prvo mesto z največ točkami dosegla ekipa Moškon,druga je bilka ekipa Lilija,tretje mesto pa so po število točk zasedli Rdeči Vragi. Zlate kuhače so prejeli še ŠD Bistra, Pšečki vinogradniki,Avtoline,Šentjurčani,Gostilna Turist,Hemschuh in DLS Leskovec pri Krškem. Srebrne so prejeli Bošnjaci, TV ekipa in Motoristi Pegaz,bronaste pa Korenine,Planinci team in ekipa iz Vrhnike. Hkrati ob kuhanju golaža je so se pred ali okoli prizorišča dogajali raznovrstni dogodki,od z vinske kraljice z rezanjem trte,potem z zimskimi poleti,metanje potkove,starodobniki,razne stojnice,tako,da je vsak,ki je prišel našel nekaj za svojo dušo ali srce.

Anton Hruševar

 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem