krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko

SONČKI NA PRILAGOJENIH SMUČEH


Tako kot v preteklih letih,je tudi letos Društvo Sonček Posavje izvedlo zdravstveno terapevtsko kolonijo v Kranjski Gori. Letos se je ZTK udeležilo 14 otrok in mladostnikov,kateri pa so bili zaradi lažjega in tudi varnega poteka same kolonije razvrščeni v dve skupini. V času kolonije so imeli vsi vsakodnevne nevrofizioterapije,izvajalo se je smučanje na prilagojenih smučeh,igre na snegu, sankanje na snegu, kopanje v bazenu po halliwick metodi, druženje, družabne igre,....Letos so izvedli tudi šolo smučanja za sorojence in za otroke z motnjami v razvoju, ki so sposobni tudi sami smučati z individualnim pristopom. Tako kot je zapisala voditeljica kolonije Nataša Solomun,so preživeli čudovit snežni teden,poleg vseh dejavnosti si ogledali Planico,izmenjali izkušnje,vsem prisotnim družinam predstavili vizijo Zveze Sonček in sledili glavnemu cilju inkluziji in integraciji. Anton Hruševar

 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem