krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko

LESKOVŠKE MAŠKARE


Res, da so se večji pustni dogodki dogajali v drugih občinah, vendar so Leskovčani zopet tako kot v preteklih letih dali pobudo,da bi se tudi v naši KS zopet povrnila Pustna povorka. Za letošnji pretekli pustni torek je bilo veliko pogovorov, zamisli, vendar žal ni prišlo do izpeljave. Vse pohvale pa gredo nekaterim krajanom,ki so tako kot v preteklih letih tudi letos,vložili veliko truda pri izdelavi pustnih mask, s katerimi so se predstavili tako na Viru pri Domžalah, (prejeli so četrto nagrado za izvirnost)tako na Fašjenku v Dobovi, v drugi podobi pa v Leskovcu pri Krškem (na Gmajni in Trpečah). Morda bo naslednje leto ta zamisel uspela, seveda, če se bo našel nekdo,ki bo vse to povezal skupaj, saj interesi in zamisli so. Anton Hruševar


 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem