krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko
Ponedeljek, 22 Februar 2016 09:09

TRETJA ČAJANKA

Skupina za ročna dela, ki deluje v okviru Kulturnega društva Leskovec pri Krškem, je že tretje leto zapored pripravila Čajanko. V preteklih letih so gostile "Pridne roke Rajhenburga" DU Brestanica in sekcijo "Vez" DU Senovo, letos pa so k sebi povabile ročnodelsko sekcijo "Ivanjščice" Kulturnega društva Anton Aškerc iz Koprivnice. Čajanka je namenjena predvsem medsebojnemu spoznavanju ročnodelskih sekcij, delujočih v okviru društev na območju občine Krško. Ker na njihovih razstavah, ki jih vzajemno obiskujejo, pogosto nimajo časa za pogovore o načinu dela, o tehnikah v katerih ustvarjajo, o težavah s katerimi se spopadajo, lahko na Čajanki pokramljajo prav o vsem tem. Njihovi ročni izdelki se razlikujejo tudi po različnih postopkih ročne izdelave, po oblikah, ne nazadnje se razlikuje tudi v vzorcih izdelkov, katere po navadi hranijo samo zase. Kot je povedala voditeljica skupine Helena Prevolšek, je ohranjanje vzorcev in tehnike značilne za nek kraj zelo pomembno predvsem za ohranjanje kulturne dediščine in za vednost mlajšim rodovom. Anton Hruševar 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem